,,Nadzieja jest najcenniejsza towarzyszką życia”
21/04
2026
,,Nadzieja jest najcenniejsza towarzyszką życia”
68 zdjęć
,,Nadzieja jest najcenniejsza towarzyszką życia”
Akcja „Pola Nadziei”, w którą się zaangażowaliśmy, miała ogromne znaczenie dla całej społeczności szkolnej, a mianowicie dała możliwość doświadczenia, że nawet najmłodsi mogą realnie pomagać innym. Uczniowie i przedszkolaki uczyli się empatii, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie tego małego i bezbronnego oraz mogli się przekonać, że w grupie tkwi siła, ponieważ pojedynczo jesteśmy kroplą, a razem tworzymy morze.
21 kwietnia podsumowaliśmy naszą akcję na rzecz Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie i zorganizowaliśmy Szkolny Bazarek - wydarzenie proste, zwyczajne, właściwie nic wielkiego, ale odzew przekroczył wszelkie oczekiwania. Zdobyte fundusze są dowodem, jak wielką moc ma akcja „Pola Nadziei”. Widzimy ją w każdej złotówce, w każdym uśmiechu, w każdej osobie, która jest z nami. Puszki, do których wrzucaliśmy pieniążki, zostaną przeliczone w piątek w siedzibie hospicjum i wówczas podamy do wiadomości, jaką kwotę udało nam się zdobyć.
Koordynatorki Szkolnego Koła Wolontariatu : Barbara Dydyk, Elżbieta Szczybyło i Irena Kindrat składają serdeczne podziękowania każdej osobie, która nawet w najmniejszym stopniu zaangażowała się w tę piękną żonkilową akcję . Każdy gest, każde działanie , każda obecność to krok ku temu, by w chorobie i cierpieniu ofiarować to, co najcenniejsze : NADZIEJĘ.