MICHALINA BOBRECKA LAUREATKĄ XII EDYCJI KONKURSU WIEDZY - „Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki”
17/04
2026
MICHALINA BOBRECKA LAUREATKĄ XII EDYCJI KONKURSU WIEDZY - „Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki”
11 zdjęć
MICHALINA BOBRECKA LAUREATKĄ XII EDYCJI KONKURSU WIEDZY -
„Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki”
„Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki”
W środę 15.04.2026r. w Łabuniach odbył się finał konkursu „Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki. Była to XII edycja konkursu wiedzy, plastycznego oraz II edycja konkursu poetyckiego.
Z ogromną radością informujemy, iż uczennica naszej szkoły – Michalina Bobrecka w konkursie wiedzy zajęła I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa kl. 6-8. Na uwagę zasługuje również fakt, iż Michalina jest jedyną osobą z rejonu lubaczowskiego (Oleszyce - Narol, Horyniec-Zdrój - Wielkie Oczy), która zakwalifikowała się i wzięła w nim udział.
Finał zgromadził uczestników, opiekunów i organizatorów wokół wspólnego przeżywania wartości, które niosą świadectwa bł. Karoliny Kózkówny i św. Stanisława Kostki.
Całość zaczęła się od części merytorycznej, tj. finałowego testu wiedzy, który odbył się w Domu Kultury w Łabuniach, po niej - w kościele pw. MB Szkaplerznej w Łabuniach zebrani uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Rojka. Tuż po mszy uczestnicy stanęli do bezpośredniej rywalizacji wzorowanej na kultowym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży postawiło na formułę, która dostarczyła uczestnikom konkursu i widzom wielu emocji. Pod czujnym okiem Ks. Biskupa Mariana Rojka młodzi ludzie zmierzyli się z pytaniami, które sprawdziły nie tylko ich wiedzę o patronach, ale również odporność na stres przed publicznością. Każdy z finalistów wykazał się refleksem godnym graczy z telewizyjnego studia.
Finał w Łabuniach zamknęła uroczysta Gala wręczenia prestiżowych nagród, pucharów i pamiątkowych dyplomów dla uczestników konkursu wiedzy, plastycznego i poetyckiego.
Ks. Biskup Marian Rojek osobiście pogratulował zwycięzcom wygranej.
Składamy serdeczne podziękowania naszej uczennicy Michalinie Bobreckiej za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie.
Gratulujemy zdobycia I miejsca i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji.
Opiekunem przygotowującym do konkursu był ksiądz Piotr Grzechnik, któremu składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie, pasję oraz duchowe wsparcie, które pozwoliły osiągnąć tak wspaniały wynik.