Dzień Ziemi w grupie Żółwiki
Dzień Ziemi w grupie Żółwiki
Dzień Ziemi w grupie Żółwiki
Dzień Ziemi w grupie Żółwiki
W naszej grupie Żółwiki obchodziliśmy Dzień Ziemi w wyjątkowo radosnej i aktywnej atmosferze!
Dzieci rozpoczęły dzień od obejrzenia filmu edukacyjnego o segregacji odpadów i ekologii, dzięki któremu dowiedziały się, jak dbać o naszą planetę. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zabawie polegającej na prawidłowej segregacji śmieci – poradziły sobie znakomicie!
Kolejnym punktem była praca w grupach. Żółwiki wyklejały i malowały ogromne kule ziemskie, rozwijając swoją kreatywność i współpracę. Każde dziecko przygotowało również własną, mini uśmiechniętą kulę ziemską, którą samodzielnie pomalowało i wycięło.
Nie zabrakło także aktywności na świeżym powietrzu! Dzieci wzięły udział w spacerze – przemarszu w okolicy szkoły, podczas którego z zaangażowaniem skandowały ekologiczne hasła, promując troskę o środowisko.
Na zakończenie czekała na wszystkich radosna zabawa na świeżym powietrzu.
To był dzień pełen nauki, ruchu i dobrej energii!
Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://www.facebook.com/share/v/1JX5s54AQD/